O NAS

Medical Continence Centers S.A. (MCC) jest przedsięwzięciem zorientowanym na multidyscyplinarny rozwój opieki dedykowanej osobom z inkontynencją. Naszym głównym celem jest tworzenie rozwiązań, które będą odpowiedzią na coraz liczniejsze oczekiwania osób z zaburzeniami dolnych dróg moczowych. Chcemy je rozwijać poprzez budowę społeczności akcjonariuszy - ambasadorów naszego projektu.

MISJA, WIZJA

Naszą misją jest kompleksowe, a jednocześnie komplementarne zaoferowanie opieki dla osób z inkontynencją oraz stworzenie możliwości tym wszystkim, którym bliska jest profilaktyka.

JEDNO MIEJSCE = PEŁNA OPIEKA

Opieki, opartej na wielodyscyplinarnej współpracy, najwyższej jakości obsługi, przy zastosowaniu innowacyjnych metod i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

STRATEGIA

Inkontynencja, czyli nietrzymanie moczu (NTM) przestaje być tematem tabu i postrzegana jest w Europie jako problem społeczny. Szacuje się, że inkontynencją dróg moczowych dotkniętych jest już ponad 2 mln Polaków.

Nietrzymanie moczu dotyczy osób w każdym wieku i wszystkich płci. Najczęściej występuje u kobiet w ciąży, po porodach, po operacjach ginekologicznych oraz po okresie menopauzy, u dzieci (głównie moczenie nocne) oraz u mężczyzn z chorobami prostaty i po operacjach urologicznych. Ryzyko NTM wzrasta wraz z wiekiem.

Zwykło się mawiać, że problem ten "nie zabija życia" (dosłownie), ale "niszczy jego jakość"... Dlatego nigdy nie będzie on priorytetem dla wiecznie niedofinansowanej i źle zorganizowanej publicznej służby zdrowia.

Aktualnie w Polsce brak jest kompleksowej, całościowej opieki urologicznej lub uroginkologicznej nad pacjentami/pacjentkami z inkontynencją. Większość z nich, szukając pomocy latami, nie jest leczona zgodnie z międzynarodowymi standardami. Wynika to z faktu, iż tylko niewielka liczba lekarzy specjalistów zajmuje się na co dzień tym schorzeniem. Dodatkową barierą jest brak specjalizacji uroginekologicznej.

Uruchomienie pierwszego, wzorcowego centrum medycznego, opartego o współpracę wykwalifikowanych w tym obszarze terapeutycznym lekarzy urologów, ginekologów oraz fizjoterapeutów umożliwi wdrożenie i korygowanie naszych rozwiązań w praktyce. Wzorcowe centrum medyczne przy wsparciu zewnętrznej społeczności akcjonariuszy pozwoli nam w krótkim czasie stworzyć sieć placówek medycznych oferujących profesjonalną opiekę oraz kompleksowe wsparcie w poruszaniu się po skomplikowanym systemie ochrony zdrowia.

Przy czym priorytetem dla nas nie jest "inwestycja w mury" lecz w model biznesowy, gdzie najważniejszy będzie pacjent oraz personel, któremu oferujemy regularne podnoszenie kwalifikacji w kraju i za granicą oraz wsparcie nowoczesnych technologii, umożliwiające uzyskiwanie coraz lepszych rezultatów terapeutycznych.

Tak kreatywne podejście, połączone z wiedzą i doświadczeniem założycieli oraz współpracowników Medical Continence Centers S.A. dają wszystkim akcjonariuszom gwarancję szybkiego rozwoju, połączonego z satysfakcją naszych pacjentów.

ZAŁOŻYCIELE

Dr n. med. Andrzej Przybyła

 • lekarz urolog, androlog z wieloletnim doświadczeniem
 • specjalista w dziedzinie leczenia NTM, zaburzeń seksualnych, aging male
 • pionier rehabilitacji urologicznej w Polsce
 • współtwórca standardów rehabilitacji urologicznej w Niemczech
 • w latach 2012-2014 główny urolog Deutsche Rentenversicherung (odpowiednik polskiego ZUS)
 • certyfikowany członek Deutsche Kontinenz Gesellschaft
 • odznaczony przez Stowarzyszenie "Gladiator"
 • twórca Projektu Andros

Tomasz Michałek

 • menedżer z ponad 20-letnim doświadczeniem (Warsaw Voice S.A., WV Marketing Sp. z o.o., OCI Sp. z o.o., Fishermen Sp. z o.o.)
 • wydawca i redaktor naczelny "Kwartalnika NTM" (wydawany od 2002 roku)
 • od 2006 roku członek Rady Wykonawczej World Federation of Incontinence and Pelvic Problems (WFIPP)
 • w latach 2008-2016 członek Continence Promotion Committee of the International Continence Society (ICS)
 • pełnomocnik zarządu ds. współpracy międzynarodowej Stowarzyszenia Osób z NTM "UroConti"
 • organizator interdyscyplinarnych kongresów medycznych ("Kobieta i Mężczyzna. Zdrowie reprodukcyjne i seksualne", "Farmacja 21", "Kobieta i Mężczyzna. Zdrowe Starzenie")
 • konsultant branży medycznej, farmaceutycznej oraz towarzystw naukowych

SPOŁECZNE ZAANGAŻOWANIE

Kluczowym elementem naszej strategii jest włączenie społeczności polskich pacjentów do rozwoju spółki od jej samego początku. Dlatego już pierwsza emisja akcji (2019) była skierowana nie tylko do inwestorów, słusznie liczących na szybki wzrost wartości akcji MCC, ale również społeczności pacjentów, zrzeszonej od ponad 15 lat w Stowarzyszeniu "UroConti". To oni są dla nas najlepszym weryfikatorem. To dla nich tworzymy rozwiązania, które pomogą przywrócić im normalne życie.